توضیحات نمایندگی

متقاضیان پنل نمایندگی باید از قسمت ثبت نام پنل نمایندگی را انتخاب کرده و بعد از پرداخت هزینه ی فعال سازی یک تیکت به پشتیبانی ارسال کنند تا شماره های ویژه برای آنها فعال شوند ، توجه کنید ثبت نام پنل نمایندگی به صورت آنلاین می باشد

نمایندگان به میزان مورد نیاز خود شارژ خریداری می کنند و محدودیتی در شارژ برای نماینده نیست . نمایندگان خطوط اختصاصی مورد نیازشان از قسمت تیکت به پشتیبانی اعلام می کنند و تیم پیشتبانی در اولین فرصت خطوط از اپراتور استعلام و تحویل نماینده می دهد . استعلام خطوط 5000 آنلاین بوده و سریع تر از سایر خطوط تحویل نماینده می گردد . اما جهت خرید از اپراتورهای 1000 و 3000 قطعا به 24 تا 48 ساعت زمان نیاز است که نمایندگان باید در گرفتن سفارش از مشتری آنرا منظور کنند . قیمت خطوط برای نمایندگان شامل تخفیف می شود که در قسمت پروفایل در پنل کاربری قابل مشاهده است .

مدارک مورد نیاز نیز اسکن کارت ملی و صفحه اول شناسنامه است که پس از تحویل پنل باید در بخش ارسال مدارک آپلود شود . در صورت عدم ارسال مداریک پس از 72 ساعت پنل نمایندگی مسدود می گردد و بازگشایی آن 3 هزار تومان جریمه در بردارد .